30-11-08

ARCHIEF - DOCUMENT : Katia Nolens, Marathon en Ultra-loopster.

Gevonden artikel : KATIA NOLENS

ULTRA-LOOPSTER

49 jaar in 1999,geboren 1950.

Beginnen met lopen in 1994,ze was dan 44 jaar,en ze liep en liep maar marathon's aan de lopende band,in 1996 liep ze de Spartathlon binnen de limiet van 36 uur als enige Belgische atlete ooit. Nu in 2008 loopt ze nog altijd lange afstand lopen. 

HET BELANG VAN LIMBURG .


Datum : 30/09/1999
  Katia Nolens loopt gemiddeld 1 marathon om de twee weken.
SINT-TRUIDEN - Gewone marathonlopers doen er meestal twee op een heel jaar, netjes gespreid over voor- en najaar. De 48-jarige Katia Nolens uit Sint-Truiden liep vorig weekend in Beernem haar 24ste marathon van 1999 en snijdt zondag op het BK in Gent alweer nummer 25 aan. Streefaantal is 30. Op jaarbasis dus ongeveer één marathon om de twee weken. «En toch ben ik niet verslaafd», lacht de taaie Truiense.
Vorig jaar bracht Katia Nolens 21 marathons tot een goed einde, dit jaar zit ze al aan bijna 25 exemplaren. «Eigenlijk waren het er 22 in 1998, maar in Leuven klopte de afstand niet en dus reken ik die niet mee. Maar qua aantal heb ik in 1999 in ieder geval mijn persoonlijk record al gebroken», lacht de straks 49-jarige Nolens.
Het begon allemaal een jaar of vijf geleden. Na valschermspringen, klassiekers fietsen en wereldreizen maken had ze zich voorgenomen om een marathon uit te lopen. Ze sloot aan bij de Bokrijklopers en klokte bij haar debuut in Parijs een bevredigende 3u48'. Van de marathon ging het vervolgens naar de ultraloop: Katia Nolens verteerde de kilometers alsof het kinderspel was. Als voorbereiding op de Spartathlon, hét absolute hoogtepunt voor iedere ultraloper, liep ze in 24 uur tijd ooit bijna 190 km bij elkaar. Geen uitdaging te hoog, geen afstand te groot of ze bracht ze wel tot een goed einde. «Karakter is mijn enige geheim. Een keer in al die jaren hebben ze mij uit de wedstrijd moeten nemen, maar als ik eens ergens aan begonnen ben, dan geef ik niet graag op.»

Plezier


De passie voor de marathon leidde Katia Nolens al naar heel wat mooie steden en prachtige natuurgebieden in binnen- en buitenland. Met 3u18' liep ze vier jaar geleden in Canada overigens haar snelste 42,195 km ooit. «Bij mij staat het plezier van het lopen voorop. Je bent bovendien voortdurend onder de mensen en uiteraard zijn ook het uitstapje en de omgeving niet te versmaden.» Maar één marathon om de twee weken, het is en blijft toch hoogst ongewoon. «Niet tegen het tempo waarmee ik mijn marathons afwerk: dit jaar schommelden mijn tijden overal tussen 3u30' en 3u45' en ik herstel wellicht ook vlugger dan andere atleten van de geleverde inspanningen, maar toch ben ik niet verslaafd. Ik loop gewoon heel graag.»

Kwaliteit


Voor haar dagelijks brood werkt Katia Nolens in het Sint-Trudoziekenhuis waar ze operatie-instrumenten steriliseert. Draaiende posten en weekend-werk bepalen mee de trainingsuren en de marathons die ze loopt. «Als je zoveel marathons loopt, heb je niet echt veel training meer nodig, maar het vergt inderdaad toch wel wat organisatie om de vooraf aangestipte marathons effectief te kunnen doen. In oktober loop ik er normaliter vijf, maar daarna knijp ik er voor een tijdje tussenuit. Een mens moet toch ook af en toe wat vakantie nemen. Daardoor ga ik waarschijnlijk op 29 marathons stranden. Voor volgend jaar heb ik me dan voorgenomen om het aantal wedstrijden gevoelig te verminderen en de kwaliteit op te drijven. Want dan wil ik absoluut opnieuw onder de 3u30' duiken», zet de Truiense veelloopster alweer nieuwe plannen op stapel.

Spartatlon

    In 1992 heb ik alle grote klassiekers gereden. Van Milaan-San Remo over de Ronde vna Vlaanderen naar de Ronde van
Lombardije.
    Snel zouden ook marathonlopen en zelfs ultraloop een stevige bezigheid worden. Nadat ik de Nacht van Vlaanderen in
9.20 uur uitliep, zocht ik een nieuwe uitdaging: de Spartatlon. Het geeft een lekker gevoel wanneer je om zeven uur in de
ochtend samen met 150 andere ultra-adepten aan het Akropolis klaar staat om de 250 kilometer lange tocht naar Sparta te
overbruggen. De beklimming van de Sangaspas in het volslagen duister is de grootste hindernis van het hele traject. Toen
ik boven was, raakte ik eventjes in paniek. Ik vreesde dat ik de tijdslimiet van 36 uren niet meer zou halen, maar de
officiëlen stelden me gerust. Begeleid door twee Griekse godinnen bereikte ik het standbeeld van Leonidas na 35.11.47 uur.
    Maar toen kwam de anticlimax. Je hebt nog maar net de kroon op je hoofd of je wordt naar een ziekenhuis in de buurt
gevoerd. Ik dacht aan een medische check-up, maar niets daarvan. Zelfs de bloeddruk werd niet gecontroleerd. Omdat ik
onderweg een pleister rond de teen had laten aanbrengen, zodat ik geen last meer had van een opkomende blaar, moest
ik mijn voeten in een kom vies water plaatsen.
    Na een kort onderzoek werden pleister en teennagel in één moeite met behulp van een tang afgerukt. Ik schreewde het
uit van de pijn. Tijdens de daaropvolgende huldiging liep ik als een marsmannetje op sandaaltjes rond.

    Vorig jaar wilde ik me vooral fysiek en mentaal opladen. Ik vond dat ik mijn lichaam een rustpauze moest gunnen
vooraleer ik er weer voluit mocht tegenaan gaan.
    Intussen smeedde ik weer nieuwe plannetjes, 1998 zou het jaar worden van de twintig marathons. De reeks startte in
februari in Apeldoorn en eindigde op 28 november in het Duitse Arolsen. Hoe het nu verder moet? Mischien loop ik volgend
jaar dertig marathons, of gooi ik me weer op de superlange afstanden.

    Je bent niet meer van de jongsten, zeggen de mensen, doe het toch maar wat kalmer aan. Ik weet echter dat ik enorm
snel recupereer.

    Een half uur na de marathon kan ik bij wijze van spreken alweer gaan dansen. Waarom zou ik er dan mee stoppen?

(bron, Het Belang van Limburg 1998...)

buda17-2

Voor de start van de marathon van Boedapest 2002,samen met haar clubgenoten van de Bokrijklopers.

 

Dscn0167bis

Katia Nolens,een straffe madam,nu 58 jaar en onlangs liep ze weeral 3 Marathon's in een periode van een maand.

12 Oktober 2008 Marathon van Beloeil in 3 h59'56" 4de vrouw en 1ste in haar categorie.

19 Oktober 2008 Marathon van Schaarbeek in 3 h 52'51" 3de vrouw in totaal.

16 November 2008  Marathon van Kasterlee (zeer zwaar parcour ) in 4 h 22' 33"

SPARTATHLON WEETJES

 

 

 spart_pgeSpartathlon 2008

 

LIJST BELGISCHE FINISHERS SPARTATHLON

Noel Rogiers 1983,1984

Fernand Tonneau 1983,1984

William verdonck 1985,1989,1990,1991,1992,1993,2002

Leo Van Tichelen 1985,1987,1988,1989,1990,1991,1992,1993,1994

Gilbert Gevaert 1987,1988,1989,1990,1992,

Leo Remis 1988,1989,1992,1993,1994

Robert Dhooghe 1989,1994

Dirk Ballon 1990

Rik Jonckheere 1990

Paul Beckers 1992

Henri Tijskens 1992

Ignace Matthys 1992,1993,1994

Philipe Verdonck 1992,1993,2003,2004

Pieter Droogmans 1992

Wilson Dammekens 1995,1996,1997

KATIA NOLENS, ENIGE BELGISCHE VROUW OOIT.1996

Joseph Buteneers 1996

Jan Bauwens 1997

Alain Ponchelet 2000,2001

Edwin Lenaerts 2002

Johan Bogaert 2007

Luc De Jaeger 2008

IN TOTAAL 21 MANNEN EN 1 VROUW DIE VOOR BELGIE,DE FINISH HAALDEN ONDER DE 36 UUR IN DE SPARTATHLON ,DE LOOPRUN VAN 246 KM VAN ATHENE NAAR SPARTA,VANAF DE EERSTE UITGAVE IN 1983 TOT DIT JAAR 2008.

IMG_7186





















27-11-08

SITE VOOR INSPIRATIE VAN HET ULTRALOPEN

JOSEPH BUTENEERS JOSEPH BUTENEERS   ULTRALOPER EN één VAN DE BELGISCHE UITLOPERS VAN DE SPARTHATLON een looprun van 246 kilometer van ATHENE naar SPARTA,begon met 40jaar met lopen,nu 55 jaar en nog altijd aan de start aan één van de zwaarste ultra-runs ter wereld.

SPARTATHLON 2008

De Spartathlon 2008 zit er weer op. Hieronder vind je alvast enkele filmpjes van deze ultieme loopwedstrijd. Proficiat aan Luc De Jaeger-Braet, de enige Belg die dit jaar deze loopveldslag tot een goed einde bracht.

ALLE LOPERS IN BEELD

http://nl.youtube.com/watch?v=wqaE5cy2WVMvideo

 

 

 

 

Luc De Jaeger-Braet brengt de Spartathlon tot een goed einde in 31u21minuten en 39 seconden............................

http://nl.youtube.com/watch?v=kj_pg5z_o3Ivideo

 

Hieronder de website van Joseph Buteneers,neem een kijkje..............................

http://www.runningjoe.be/documents/joseph_buteneers.html

 

26-11-08

Plat Préféré met Johnny Cash

canvasPlat Préféré over Johnny Cash   op vrijdag 28 november om 23.20 uur op canvas.

 Plat Préféré met topchefkok Jeroen Meus trok naar het zuiden van de Verenigde Staten, naar het platteland en het echte boerebuiten van de katoenvelden op zoek naar het lievelingsgerecht van music-legende Johnny Cash: Glazed ham & Cornbread.

meus1

 

 Johnny Cash in Plat Préféré
Good ol’ Johnny Cash (1932-2003) groeide op in Dyess, Arkansas, waar hij van kleins af met zijn broers, zussen en ouders op de katoenvelden werkte. Tijdens het harde labeur zong moeder Cash oude volksliederen en gospelsongs om zichzelf en de pp_knop_cash
kinderen op te beuren. Kleine Johnny raakte betoverd door de wereld van de muziek.

Later groeide Cash uit tot een icoon van de rock en country muziek, maar hij verloochende zijn afkomst nooit: hij zou zijn hele leven een boerenjongen blijven. Dat bewijst niet alleen zijn muziek: ook op culinair vlak bleef ‘the man in black’ trouw aan zijn geboortegrond: fried chicken, chocolate pie, pinto beans – maar vooral Glazed ham & Cornbread.

Stuk voor stuk gerechten die familiekok en -vriendin Peggy Knight – volgens Cash ‘probably the best southern cook in the world’ – dagelijks klaarmaakte voor het gezin Cash. Zij neemt Jeroen mee op een ontdekkingsreis door Tennessee, de uitvalsbasis van de familie Cash. Een ontdekkingstocht die start in Hendersonville, waar Jeroen bij Centerpoint Bbq de ‘slow cooking barbecue’-methode leert kennen; ‘you’ll have enough time to get drunk three times before your meat is done’, zoals Robert Duke het poëtisch uitlegt.

Van een oergezellige Amerikaanse cornbread-specialiste in Nashville leert Jeroen hoe dit vreemde ’brood’ gemaakt wordt en uit de mist van de Smoky Mountains duikt Jeroen over de grens met Arkansas om in Dyess te eindigen waar het ooit allemaal begon. Daar houdt Jeroen een typische zuiderse barbecue met de ‘plat préféré’ van Johnny Cash op het menu.

c_pp_recept_cash_play

Dyess, Arkansas........

Hier is.......

.................Jeroen Meus naarstig het gerecht aan het koken, dat Johnny Cash het liefst verorberde" Glazed ham & Cornbread".

25-11-08

Johnny Cash op CANVAS +

 

 logo_canvas  240427

VANAVOND WAS IK ERBIJ OP DE EERSTE RIJ.OP CANVAS + "JOHNNY CASH LIVE IN MONTREUX - 1994", CONCERT VAN MIJN IDOOL EN LEGENDE DE MAN IN BLACK (1932-2003). ZIJN GROOTSTE HITS WERDEN OP HET PODIUM GEBRACHT,20 NUMMERS . JOHNNY CASH WAS één VAN DE INVLOEDRIJKSTE FIGUREN UIT DE AMERIKAANSE MUSIC VAN NA DE TWEEDE WERELDOORLOG,HIJ COMBINEERDE MOEITELOOS FOLK,ROCK N ROLL EN COUNTRY IN EEN SPECIFIEKE EIGEN SOUND. ZIJN ECHTGENOTE JUNE CARTER BEGELEIDT HEM TIJDENS ENKELE NUMMERS. ZIJN ZOON JOHN CARTER CASH MET GITAAR IS OOK VAN DE PARTIJ DAAR OP HET PODIUM VAN MONTREUX.

HIER EEN FOTO REPORTAGE DIE IK GEMAAKT HEB VANAVOND MET MIJN CAMERA VIA DE TV,MET WAT BEWERKING.........................................................


 

 

100_6624100_6625

100_6626100_6627

100_6629100_6630

100_6630-1100_6637

100_6638100_6639

100_6642100_6643100_6644

100_6645100_6646100_6647

100_6648100_6649

100_6650100_6651100_6652

100_6653

100_6654100_6655

100_6660100_6661

100_6663100_6664

100_6665100_6666100_6670

Op 14 NOVEMBER WERD OP VTM WALK THE LINE GETOOND.

WALK THE LINE

 

 

 

 


We zien hoe hij als kind een trauma oploopt, omdat zijn vader zijn broer " de goeie" vindt. Als die "goeie" dan sterft bij een werkongeluk en de "overblijvende" weet dat zijn vader wenst, dat hij gestorven was in zijn broers plaats, dan kun je denken dat zo iemand geen zelfvertrouwen of zelfwaarde kent.

Cash' leven wordt sober weergegegeven, zonder glamour, maar met de hardheid van de realiteit. Zijn leven als ster, de moeilijkheid om zijn sterzijn te combineren met een normaal gezinsleven, het falen ervan en zijn toevlucht in drugs.

 

Hij probeert het respect van zijn vader te winnen en June, de liefde van zijn leven, te veroveren. Daarvoor moet hij eerst door de hel van het afkicken en de liefde vinden, liefde voor zichzelf en voor June.

 

Na zo'n film mijmer ik dat ouder zijn de moeilijkste taak is, die er bestaat. Je bent zelf nog jong, nog zoekende en moet plots het voorbeeld worden voor een nieuw leventje, dat je zoon of dochter is. Voor die zoon/dochter ben jij ma of pa, maar nooit een gewoon mens, die moet leren met vallen en opstaan. Ze verwachten dat jij alles weet en alles kunt oplossen. Wanneer ze dan je falen ontdekken, veroordelen ze je genadeloos.

 

Wanneer je geluk hebt, ontdekken je kinderen - zelf volwassenen geworden - hoe moeilijk het is om ouder te zijn en vergeven ze je fouten en falen.

 

Toch is het ingrijpend, hoe trauma's doorwerken in iemands leven, tot alles gedistilleerd wordt en begrepen, tot alles wegebt en je weet dat je zelf je eigenwaarde en je geluk moet maken.

Ludo.




 


 

 

 

24-11-08

Lopen op blinkende sterretjes

sterrenhemel

Bij een klare sterrenhemel,liep ik vanavond mijn tourtje van 21 kilometer 300 meter. de stretchoefeningen vervangde ik door de eerste kilometers heel traag en ontspannen te lopen, zodat de spieren als een diesel op gang kwamen,ik deed dat vroeger ook veel en bij mij heeft dat zijn nut, daardoor win ik tijd en ben ik onmiddelijk aan het lopen.De sterren fonkelden in het luchtruim,ik liep van Geluwe naar Dadizele, in rechte lijn van 6,1 km,op het einde van die lange weg draai ik het rondpunt en slag ik langs het kerkhof rechts de binnenweg in,op de asfalt beginnen de sterretjes te voorschijn te komen, het is licht aan het vriezen,ik loop met kleine stapjes want het is opletten om niet uit te glijden,intussen loop ik aan het tempo van 12 km per uur,ik ken deze grote ronde van buiten en weet waar ik zowat een kilometer gelopen heb. Op gevoel weet ik dat ik ietsje minder loop dan 5 minuten per kilometer. Ik passeer het voetbalveld van Dadizele, en plots is daar een auto die aan een te snel tempo naar mij komt gereden , zijn groot licht doet mij verblinden, ik laat hem weten met mijn handen dat het spiegelglad is op plaatsen, maar aan een luisterend oor doet hij niet mee , hij vlamt maar door. Soms loop ik op het midden van de asfalt waar het droog is, ik voel mij goed. Ik kom aan gelopen in Ter-Hand Geluwe en loop het bakkerijtje voorbij waar ze nog op antieke manier het brood bakken, wat kasseien en dan richting Beselare, daar is het pikdonker, de lichten gaan niet, maar voor mij is dat geen probleem, de klare sterrenhemel maken het licht natuurlijk fonkelen op de asfalt. Ik loop langs het boerderijtje waar testijds de familie Vandenberghe woonde, Jean-Marc Vandenberghe was mijn ploegmakker in de wielerploeg van WC-Torhout-Flandria, en nu  mecanicien van wielerploegen zoals Quick-Step en zomeer. Het gaat stilletjes bergop naar Beselare toe, maar ik loop ontspannen goed,geen stress,ik geniet van de gezonde lucht, met nu en dan een kijkje naar het heelal. Ik draai in Beselare langs de kerk links in, en gaat weer richting Geluwe,het voetbalplein van Beselare loop ik voorbij , wat is het hier lekker stil, geen auto te bespeuren op deze stille weg, een blaffende hond loopt plots geen en weer achter de sluiting van een boerderij, toch wat geluid. Ik loop de brug over de snelweg over, en hier is het heel glad, ik loop wat aan de kant in de goot,daar zie ik geen sterretjes blinken, zo kan ik de brug overbruggen.Overal is de sneeuw weg gesmolten,maar een sneeuwman staat  nog helemaal mooi op de bruine grond.Ik ben terug in Geluwe, na 1:43:11 voor 21,300 kilometer. Ik liep vanavond heel goed zonder echt iets te voelen van zwakte, ik dacht een douche te nemen met warm water,maar dat was niet zo,het warm zal voor morgen ochtend zijn, met een koude douche sluit ik dit verhaal af.

pas op auto,of vroeg of laat ben je van de weg 

Pas op Auto,vroeg of laat ben je van de weg,pas uw snelheid aan !!!

blinkende sterretjes

kouddouchen

Eindigen met een koude douche,de oude Romeinen deden het,koud eindigen met hun badritueel,topsporters doen het , ridders deden het in de middeleeuwen, dus ik ook maar.
            

Ludo.

World's Oldest Blogger 1899-2008

Olive Riley, een Australische vrouw die bekend stond als de oudste blogger ter wereld. Ze is 108 jaar geworden.Ze overleed op 12 JULI 2008.

OLIVE RILEY

Vorig jaar begon Riley te bloggen over haar leven en hoe ze de twintigste eeuw had ervaren. Duizenden mensen volgden haar blog, waarvoor Riley meer dan zeventig posts schreef.
In haar laatste blog van 26 juni vertelde Riley nog hoe ze vrolijke liedjes had gezongen met haar buurvrouw in het verzorgingstehuis in Sidney.


Riley werd in 1899 geboren, leefde dus in drie eeuwen en maakte twee wereldoorlogen mee. Ze bracht drie kinderen groot en was onder andere kokkin en serveerster


23-11-08

DE EERSTE SNEEUW

Ik werd heel langzaam wakker,

ik wreef mijn  ogen uit,

ik werd heel langzaam wakker,

ik wreef mijn ogen uit,

ik kon het niet geloven,

maar voor de vensterruit,

viel zacht naar beneden,

de eerste sneeuw. 

(Lieven Tavernier&Jan Dewilde)    SNEEUWBUIENDE EERSTE SNEEUW

Vroege ochtend, 6.00 uur,ik werd wakker en stond op,keek door het raam en alles zag er wit uit,een sneeuwtapijt , de aangekondigde sneeuw in heel Belgie van Frank Deboosere was er.Na een warme douche, ging ik naar de warme bakker , het waren gladderige stappen,de bevroren sneeuw kletterde. Ik was vandaag van dienst om het vervoer te doen met de bus van woonzorg Wervik. De bus die de nacht buiten geslapen had was onder gesneeuwd,de vooruit was bedekt met een laag sneeuw van ongeveer 20cm. De winter is vroeg begonnen, misschien er één uit de oude doos? Ik reed naar Passendale in een traag tempo, de wegen waren op vele plaatsen nog heel glad en in Beselare was het prijs voor een slip van een auto die schuin tegen een muur stond. Mountainbikers waren op pad, voor een tourtocht die ergens was, ze waren goed ingeduffeld , hun stuur goed vast , het was fietsen op glibberige  sneeuw. Het open landschap rond Passendale zag helemaal wit. Rond vier uur in de late namiddag reed ik met de bus richting Menen,grote vlokken sneeuw dwarrelden uit het luchtruim naar beneden, iedere vlok spatte uit elkaar op de voorruit van de bus, alles werd mooi samen geperst door de ruitenwissers naar de twee kanten. Alles werd bedekt met een dikke sneeuwlaag, de vlokken werden dikker en dikker,het was gevaarlijk rijden, auto,s reden heel traag,ik had een half uur nodig om van Wervik tot in Menen te sukkelen.Op de terugweg kwam er verandering uit het luchtruim,de sneeuw veranderde in regendruppels, oppassen bleef de boodschap,het was rijden op glibberige sappige sneeuw. Het werd vlug donker,de

avond viel als zwarte sneeuw binnen,ik zou nog een tourtje gaan lopen,maar heb het maar niet gedaan,ik bleef rustig binnen,te gevaarlijk op het waterachtige sneeuw wegdek.

Sven Nijs strijd als een leeuw in de sneeuw, in hels winterweer wint hij op de gronden van Hamme-Zolle.

hz1

Sven Nijs

sneeuw1

SNEEUW


LIEDJE "DE EERSTE SNEEUW " JAN DE WILDE.

 

 

 

 

 

http://nl.youtube.com/watch?  Jan De Wilde
v=C4lb5vlk5gA

 

20-11-08

"Gezond of ongezond"

Wikken en wegen,gezond of niet gezond.

Wat is nu gezond of ongezond,dat is de vraag dat ik mij soms afvraag.Wat moet je nog geloven of niet geloven, als je alles leest in de gezondheidsmagazines en de media of overal op het internet,kan je niet meer volgen. Is sporten gezond?is een marathon lopen ongezond?Voor de ene professor is twee glazen rode wijn drinken per dag heel gezond,dan is het voor de ander een ricico op kanker. Dan is het weer voor een medisch onderzoek plots weer iets anders,dat is goed , maar juist niet goed en zoveel meer,het is niet meer te volgen.Een honderdjarige man heeft heel zijn leven,iedere dag van s'morgens tot s'avonds zijn pijp gerookt, dat is voor hem zijn lang leven,een andere van hoge leeftijd,drinkt iedere dag zijn whisky. Een 75 jarige vrouw loopt nog een marathon, de andere krijgt kanker op jonge leeftijd,een ander mens leeft gezond met de puntjes op de i en krijgt toch een ongeneeslijke kanker, iemand valt plots dood,nooit ziek geweest. Ik denk dat iedereen moet van zichzelf uitmaken wat hij of zij wil doen om gezond tussen twee haakjes te leven. Gezond leven is geen uitsluitsel tot een lang leven,want er hangen zovele factoren, hoeveel mensen zijn op jonge leeftijd niet gedood door het dolle verkeer , velen die er normaal nog zouden moeten geweest zijn, het leven is een risico vanaf je verwekt wordt. Hetzelfde is voor het sporten, voor de één is een marathon lopen gezond,maar voor de andere misschien niet,maar niet sporten is dat wel gezond?Door al de verhalen van de één of de andere geleerde, is het niet meer mogelijk om een inzicht te krijgen wat nu goed is of niet.Mijn persoonlijk gedacht is om al de media verhalen niet meer te lezen,maar je bent zo gedwongen om het toch maar te doen, en dat zit in het menselijk brein,en in de genen , we zijn nieuwsgierig om te weten wat is gezond of niet gezond............één ding is zeker zoals Willem Vermandere zingt "we zijn geboren om te sterven" We kunnen proberen om een gezond leven te hebben en ieder moet dat voor zich zelf uitmaken wat dat is.Mijn besluit is , doe wat je denkt voor jezelf,en als je denkt het is gezond voor mij, ik voel mij goed daarbij, doe zo voort, ik doe hetzelfde, en iedereen zal zich wel ergens in een artikel van de één of de andere geleerde kunnen zien als gezond of ongezond.

HIERONDER HET BESTE BEWIJS VAN WAT EEN ONZIN ALLEMAAL

Meer doden, niet minder door vaccin baarmoederhalskanker"

VACCIN TEGEN BAARMOEDERSHALSKANKER

Huisartsen in Nederland waarschuwen dat de vaccinatie tegen baarmoederhalskanker bij jonge meisjes op den duur tot meer doden leidt. Het Nederlands Huisartsengenootschap (NHG) zegt in het Algemeen Dagblad dat bij een grootschalig inentingsprogramma tegen baarmoederhalskanker juist meer doden kunnen vallen dan minder.

Bron "fit en gezondheid-Het laatste nieuws"

 

18-11-08

PLANNING DECEMBER (ONDER VOORBEHOUD)

Wat het jaar nog in petto heeft voor mij,staat niet helemaal vast,maar ik probeer wat ik nog in December zou willen doen wat op een rijtje onder voorbehoud te zetten.

6 DECEMBER Lastpost-en Kerstverlichtingstocht 10km avondwandeling IEPER.

13 DECEMBER  : 100 KILOMETER WANDELING IN 20 UUR , EURAUDAX  HAALTERT.

 

Li%C3%A8ge+Audax+2007-12-29+(101)

21 DECEMBER  KERSTCORRIDA RUN DEERLIJK.15KM

26 DECEMBER  KERSTCORRIDA  RUN  TIELT.10km

28 DECEMBER  SAN SILVESTER    RUN   SINT-ELOOIS-WINKEL.8,5 km

logo

15-11-08

oud-speler Club Brugge, Fons Bastijns overleden

Club-boegbeeld Fons Bastijns (61) overleden

Club Brugge verliest zijn kapitein van het gouden elftal uit de periode Ernst Happel.

Na een slepende spierziekte, op amper 61 jarige leeftijd overleden.

fons

Fons speelde als een gentleman,ik weet nog goed zijn doelpunt in de halve finale van de Europabeker voor landskampioenen in 1978 tegen Juventus,Keeper met dienst Dino Zoff werd door hem gevloerd.Fons en Club Brugge bereikten de finale op Wembley tegen Liverpool, en is nog altijd één van de enige club in Belgie dat het zover kon brengen, Finale Europacup 1. Veertien jaar speelde hij voor Blauw-Zwart,speelde meer dan 500 matchen voor club, een trouwe speler en de goedheid zelve, één van de grootste spelers van Club aller tijden is niet meer.

 

Kempenaar Fons Bastijns, afkomstig uit het grensdorp Meer, kwam in 1967 als 20-jarige naar Club Brugge in het kielzog van trainer Norberto Höfling. De Roemeense coach bracht de jonge spits mee van Racing White, waar hij twee jaar had gespeeld, maar al tijdens zijn eerste jaar op De Klokke vond Fons zijn ware bestemming als offensieve rechtervleugelverdediger. Op die positie werd hij door zijn coach met succes uitgeprobeerd nadat titularis Brian Hill, datzelfde seizoen aangekocht bij Sheffield Wednesday, zich in het voorjaar van '68 in tragische omstandigheden van het leven benam.

Fons Bastijns stond in de Brugse basiself die in mei '68 de Belgische beker won tegen Beerschot na strafschoppen, en daarmee een eerste succesperiode van blauw-zwart inluidde. Twee jaar later won Fons met Club opnieuw de Belgische Cup, nu tegen Daring Brussel, en vijf jaar later werd hij voor het eerst met blauw-zwart kampioen van België onder coach Canjels. In die periode werd hij door bondscoach Raymond Goethals ook tweemaal in het nationale elftal opgesteld, tegen Frankrijk (1-2) in 1970 en tegen Noorwegen (2-0) in 1973. In 1977 zou hij een derde keer voor de Witte Duivels spelen, onder coach Guy Thys, tegen Nederland (1-2). 

Met de komst van Ernst Happel als Club-trainer, en na het vertrek van Erwin Vandendaele en Johny Thio, werd Fons Bastijns in 1974 aanvoerder van Club Brugge. Hij zou de kapiteinsband gedurende de tweede helft van zijn Clubloopbaan blijven dragen. Onder Happel groeide ook zijn belang voor het team zienderogen. Happel maakte van zijn oprukkende vleugelbacks (Fons Bastijns op rechts, Jos Volders op links) de hoekstenen van het offensieve totaalvoetbal waarmee Club driemaal op rij de Belgische titel veroverde (1976, 1977 en 1978) en Europees hoge ogen gooide met finales van de Uefa-cup in 1976 en van de Landskampioenen in 1978, telkens met het kleinste verschil verloren tegen Liverpool. Club Brugge is tot op heden de enige Belgische club die ooit de finale van EC1 bereikte, en het was Fons Bastijns die de "skipper" van dat team was. Fons scoorde overigens in de halve finale tegen Juventus al na twee minuten tegen de in die dagen quasi-onklopbare Dino Zoff. Scoren deed Bastijns niet zo vaak, maar die treffer ging wel de blauw-zwarte geschiedenis in.

Na het Wembley-hoogtepunt volgde voor Club een terugval, maar ook na het vertrek van Ernst Happel bleef Bastijns nog tot 1981 op post. In 1980 behaalde hij onder Han Grijzenhout zijn vijfde en laatste titel met Club. Grijzenhouts opvolger, de Fransman Gilbert Gress, was de eerste die Fons' positie als titularis plots ter discussie stelde. Het gaf Bastijns een mentale knak. Op zijn 34ste koos Fons voor een anonieme fin de carrière bij het Franse Duinkerken. Eén jaar later stopte hij als profvoetballer en werd manager van tweedeklasser KV Mechelen, waar hij Leo Canjels als coach en zijn boezemvriend Jos Volders in diens laatste voetbaljaar terugvond. Met Malinwa promoveerde de nieuwbakken manager meteen naar eerste klasse, maar de combinatie met een dagtaak als kantoorhouder van een drukbeklant bankfiliaal in Brugge bleek snel onhoudbaar. 

De voetbalmicrobe liet Fons echter niet los. Hij bond bij vierdeklasser FC Duffel opnieuw de shoes aan, speelde er tot zijn 40ste en kon ook nadien het voetballen niet laten. Tot enkele jaren geleden bleef hij actief in het liefhebbersverbond en met diverse vedettenteams.

Toen in 2003 de Vereniging van Oud-Spelers van Club Brugge werd opgericht, werd Fons Bastijns op de allereerste reünie van de blauw-zwarte oude gloriën met eenparigheid van stemmen tot eerste voorzitter verkozen. Want Fons was geen tafelspringer, maar ook geen stille Kempenaar. Met zijn guitige humor was hij samen met zijn echtgenote Rita gedurende vele jaren een graaggeziene gast in het Jan Breydelstadion. De voorbije twee jaar bleef zijn plaats in de tribune onbezet. Fons' gezondheidstoestand liet hem niet langer toe de wedstrijden bij te wonen en op zijn verzoek werd het voorzitterschap van de Vereniging van Oud-Spelers overgedragen.

Vandaag is Fons overleden, amper 61. Club Brugge rouwt om een innemende man met een warme persoonlijkheid en een blauw-zwart hart van koekenbrood, een topper op maar evenzeer naast het veld.

Vaarwel, captain gentleman ! En bedankt voor alles. Club Brugge zal je nooit vergeten.


13-11-08

Le Courrier,13 November 2008

100_6603100_6619

VANDAAG IN DE BUS , LE COURRIER , HET WAALS DAGBLAD VAN 13 NOVEMBER 2008.

SPECIAAL EDITIE VAN DE HALVE MARATHON VAN 11 NOVEMBER,MET VOLLEDIGE UITSLAG

LA COURSE DU SOUVENIR PLOEGSTEERT

2154 DEELNEMERS HADDEN DE START GENOMEN VOOR DE HALVE MARATHON,IN TOTAAL 4925 DEELNEMERS SAMEN MET DE ANDERE WEDSTRIJDEN.Félicitations PLOEGSTEERT.

100_6613100_6614

 

100_6618

PHTO0036

DSC_2192

100_6616

11 NOVEMBER ANNO 2008, DIT FOTOSHOT,ZOU JE DENKEN 11 NOVEMBER 1918

11-11-08

Verslag halve marathon 11 November,Course du Souvenir Ploegsteert

 004-1 COURSE DU SOUVENIR PLOEGSTEERT.

De regenboog schijnde in de verte boven de kemmelberg toen ik  op de weg naar Ploegsteert reed. Rijen auto's stonden daar al aan iedere kant geparkeerd,hier zal veel volk aanwezig zijn voor de 28ste halve marathon "course du souvenir". Tijdens  het klaar stomen en mij klaar maken voor de halve marathon, begon het goed te regenen,windzwepen met de natte druppels zweefden boven mijn campingwagen.mijn ouwe ouwe peugeot J5 begon de daveren. 1784 vooraf ingeschrevenen voor de halve marathon, wat een bende,het lopen is 25 jaar later helemaal open gebloeid, in 1983 toen ik hier ook deelnam waren er veel minder.Ik begaf mij naar de start waar het al loper en loopsters waren die je zag,jong en oud,ieder in zijn eigen stijl,walen en vlamingen met daarbij heel veel uit Frankrijk aanwezig,het kan niet mooier,allemaal samen één voor de course van 21 km.Het startschot werd gegeven door een plaatselijke mooi uitziende miss, vergezeld van toploopster Veerle Dejaeghere. Ik zat redelijk vooraan en liet mij meegaan met een snel tempo, na 5 kilometer stond de chrono op kop 21 minuten,weeral die rappe start,waarom kan ik het niet laten, en dus te rap gestart, Ik wil mij nog altijd mengen in een loopkoers in  gedachten van vroeger. Felle regen vlagen met windstoten op kop bleven de halve marathon parten spelen,het was afzien in de modderige bospaden, het was 11 November weer zoals het was in de grote oorlog van 1914-1918.We passeerden militairen helemaal in gevechtskledij met alles eraan en erop,helemaal nat stapten ze voor de herdenking van hun makkers die sneuvelden in de vele  veldslagen  van de grote oorlog. Bij het punt van 10 kilometer klokte ik 43:14, nog altijd te rap volgens mijn kunnen dacht ik. Zo was het want ietsje verder begonnen ze mij aan alle kanten in te halen, mijn snelheid werd trager en trager , het was bijten tegen de wind in en bij het oorlogsmonument Memorial de Ploegsteert fleurde ik weer wat op met de muziek van soldaten, ik herkende daar marathon loopster Annick Hofkens uit Wijtschate die alles langs de kant aan het volgen was, dus dood zat ik nog niet. Een laatste maal een modder pad deed mij bijna stil vallen, het was hard labeur. Na 18 kilometer keek ik op mijn horloge en zag 1:21 en een beetje staan, dus dacht ik nog goed drie kilometer en 5 minuten per kilometer, het moet kunnen en ja ik kwam over de aankomst in een tijd van 1:36:19. Met een matige start moet ik persoonlijk denk ik toch ooit nog eens rond 1:30 geraken, misschien ook niet..............................Het biertje die we kregen omdat we de chip terug gaven deed wel deugd.

Halve marathon Ploegsteert 2008

Met dank aan Rony Verhulst voor de foto

08-11-08

Mijn sport hoogtepunt aller tijden

Freddy 1MIJN SPORT HOOGTEPUNT  ALLER TIJDEN DIE IK LIVE MEE MAAKTE.

 

 

Sportmomenten heb ik in mijn leven vaker meegemaakt, testijds Europese matchen van Club Brugge, mee op verplaatsing en zomeer, van alles en nog wat in het sport gebeuren,  live naar atletiek,tennis en vooral naar wielrennen geweest.Mijn sportgebeuren en moment in al de jaren is Het Wereldkampioenschap wielrennen 1981 in Praag.Freddy Maertens was daar voor de tweede maal wereldkampioen na Ostuni in 1976. Als een supporter in hart en nieren van Freddy , en alles live meemaken met alles erop en eraan, om nooit te vergeten.

PRAAG 1981

FREDDY IS WERELDKAMPIOEN,ALS SUPPORTER IN HART EN NIEREN,MIJN GELUK KON NIET MEER OP............

100_4477

IK MET GILBERT MAERTENS,VADER VAN FREDDY, INTUSSEN EEN TIJDJE GELEDEN OVERLEDEN .DE AVOND EN NACHT ZOU NOG EEN LANG FEEST WORDEN IN HET MOOIE PRAAG............

100_4478

MET CARINE,HET GOEDE VROUWTJE VAN FREDDY,DIE HAAR MAN IN ALLE TIJDEN VOLOP STEUNDE......................

1981 World Cycling Championship Praga

Dit gevonden op you tube,een verslag van testijds de live reportage op de RAI (Italiaanse Televisie )

video        http://nl.youtube.com/watch?v=zDVJRQZJG3A

017

 

 

 

Carine in Praag, Meer gespannen dan Freddy zelf "Willy Verlee, had het geregeld dat Carine, samen met haar vriendin Christa naar het WK kon. Vijf jaar eerder in Ostuni was ze er niet bij geweest, die keer wel... Het verschafte mij dubbel zoveel vreugde..." ... Freddy is klaar voor de start in Praag... Freddy volgt het schaakspel van Italianen en Fransen met bijzondere aandacht... Op tijd en stond eten is belangrijk... Het is pas middag, maar wie zit er al aandachtig mee voorin, tussen Zoetemelk en De Wolf? De toekomstige wereldkampioen... "Tijdens de zeventiende van de éénentwintig ronden brak het peleton in twee. Vanaf dan werd de finale helemaal op een groepsspurt gericht... Het was duidelijk wat er mij te doen stond..." "Ik hield mij afzijdig en besloot mijn wedstrijd op Saronni af te stemmen. Ik wist, zit ik net voor de laatste bocht naar de aankomstlijn toe in zijn wiel dan win ik. Maar Hinault, ook niet van gisteren, had blijkbaar dezelfde intensies. Dus kwam er wat ellebogenwerk aan te pas om mij achter Saronni te nestelen voor het eigenlijke begin van de spurt. Panizza leidde die in, Saronni was 250 meter voor de finish aan de leiding. Hinault zat in mijn wiel, ik wachtte nog even om voluit door te gaan tot ik er zeker van was dat hij me niet meer voorbij kon raken. Met een 52 x 13 ging ik voluit, ik was er mij bewust van, nog naar m'n 12 schakelen zou me fataal worden. Want de aankomststrook ging lichtjes bergop en de wind stond in het nadeel. En tenslotte hadden we toch al 281 kilometer achter de rug..." ... Mijn sprint was perfect!

05-11-08

HALVE MARATHON 11 NOVEMBER PLOEGSTEERT

 100_6603

 

Vandaag mij ter plaatse gaan inschrijven om de halve marathon te lopen op Dinsdag 11 November , bij Jean-Jacques  en Chantal Vandenbroucke in de hostellarie de la place , in Ploegsteert die daar hun cafe uitbaten. Overal hangen in het zaaltje ergens een foto van hun zoon Frank , zijn overwinning in Luik-Bastenaken-Luik en zomeer. De t-shirt, de elektronische chip met rugnummer 4583  kon ik al meenemen naar huis. Je kon kiezen tussen meerdere kleuren van t-shirt,ik koos blauw. De halve marathon op wapenstilstand  wordt al voor de 28ste maal gelopen,in 1983 heb ik deze voor de eerste maal gelopen, de tijd was dan 1uur 17minuten, nu loop ik deze voor de tweede maal en probeer even goed te doen als vorig jaar op 11 November in de halve marathon Deinze-Aalter met een tijd van 1 uur 37 minuten,is het zo niet , geen probleem , meedoen is al belangrijk en lopen  in vrijheid voor de herinnering van de vele gesneuvelden van de groten oorlog,die hun leven gaven om de vrijheid terug te geven.Vanavond nog een goed uurtje gelopen,aan ongeveer 12 km per uur,het blijft moeizaam lopen, ik voel het goed aan mijn ademhaling,de goed drie weken antibiotica die ik genomen heb na mijn ingreep zal er wel voor iets tussen zitten.

04-11-08

MOORSLEDE EN HET WK-WIELRENNEN 1950 (DEEL1)

 

100_6552

HET WK WIELRENNEN IN MOORSLEDE 1950 ( DEEL 1 )

Voorjaar 1949……het wereldkampioenschap wielrennen 1950 op de weg werd toegekend aan Belgie om het te organiseren. Tien gemeenten waren kandidaat om het wk-wielrennen toch zich te nemen,namelijk Waver,Floreffe,Francorchamps,Hoei,Brussel,Mettet,en de vier Westvlaamse gemeenten Wevelgem,Deerlijk,Tiegem en Moorslede. Het zou voor de derde maal zijn dat de wereldkampioenschappen op de weg in Belgie zouden plaats vinden. Voor de allereerste keer zou het in Vlaanderen kunnen zijn. De wieler traditie in Moorslede was overal bekend door de figuur Cyriel Vanhauwaert. In 1948 werd al het Belgisch kampioenschap betwist voor beroepsrenners in Moorslede. De velodroom van Moorslede,waar in 1949 liefst 12000 mensen naar een meeting kwamen kijken met Fousto Coppi en Rik Van Steenbergen in de hoofdrol,en dat op een doorweekse werkdag. Hoe zou het mogelijk zijn dat een klein dorp als Moorslede dit zou kunnen organiseren? Het geld moest op tafel geworpen worden,wie zou dat kunnen doen? In Moorslede war er de figuur en groothandelaar in alles en nog wat Alois Huyghe (Wiesten in de volksmond) . Daar was hij , en Wiesten zou alles aanpakken en ja hij alleen zou borg staan voor de financiele kant van heel de zaak. Wiesten wou en zou het wereldkampioenschap wielrennen op de weg naar Moorslede halen. Vier miljoen Belgische frank in die tijd een hoop geld en voor een gemeente als Moorslede was dat en groot risico. Er werd veel geroddeld in en rond Moorslede over de figuur Wiesten dat hij op het financiele vlak ook andere kleuren van de regenboog had gezien,maar Wiesten deed zijn goesting en wiste beter. Hij haalde het wk binnen en de Belgische wieler bond gaf het fiat aan Moorslede,het vele organisatorisch werk kon beginnen. Moorslede kreeg een zeer hoge toelage van de staat. Het plaatselijke parcour werd uitgestippeld,wegen werden vernieuwd.

In Moorslede waren geen hotels en logies,dus moest er uitgeweken worden naar meestal Ieper en Kortrijk en Roeselare. De Belgische renners werden bij burgers in Moorslede ondergebracht,zo logeerde Briek Schotte bij de gekende  brouwer en wielerliefhebber Antoine Ghekiere. Alfredo Binda,technische leider van de Italiaanse ploeg ,kwam een kijkje nemen naar Moorslede,en verkende de omloop waar op Zondag 20 Augustus 1950 het wk zou plaats vinden.Het zou in totaal 284 km zijn,(eerst één ronde van 11 km,vervolgens de grote ronde van 87 km met de kemmelberg en Ieper,dan terug twee ronden van 11 km,vervolgens nogmaals de grote ronde van 87 km, en de finale met zeven ronden van 11 km.)Het zou een speciaal wk kunnen worden, De Italianen met Coppi & Bartali op kop , lachten met de omloop en vroegen zich smalend waar die grote bergen hier waren. Maar ze zouden zich kunnen vergissen volgens velen, want met die twee grote ronden naar de Kemmelberg,is het overal vals plat en de plaatselijke ronden zijn ook niet van de poes met Moorslede die hoog gelegen ligt, en telkens in de Pater Lievens straat gaat het omhoog. Om het wk naar Moorslede te brengen had Alois Huyghe gevochten als een duivel,hij had een koppig karakter en wou de absolute meester zijn,hij kreeg veel tegenwind , maar hij was machtig ,hij smeet met het geld,om zijn zin te krijgen,als eenling mocht hij geen wk wielrennen organiseren ,maar door de wielerclub Vanhauwaert-Messelis,die hij nodig had, en lid was van de Belgische wielerbond met voorzitter Antoon Degezelle testijds haarkapper in Moorslede, en een wielerkenner tot en met. Later in een ander verhaal een uitgebreid detail over het wel en wee van het hele gebeuren,wat er vooraf ging om het wk naar  Moorslede te halen.

Zondagochtend 20 oogst 1950,de zon deed haar stralen dwars door de harde mist schijnen,het zou mooi weer worden,Moorslede zat vol,overal kwamen ze van heinde en ver,een mierennest van mensen had zich wriemelend in beweging gezet,kettingen van auto’s,fietsers en voetgangers deden zijn intrede in en rond Moorslede,er al dat was er noch kop noch staart te krijgen.Het WK voor Beroepsrenners kon beginnen, en dat in het kleine Moorslede.......................wordt vervolgd.

Ludo.

 

02-11-08

DRIEMAAL PAULA IN MARATHON NEW-YORK

 PAULA RADCLIFFE WINT VOOR DERDE MAAL DE MARATHON VAN NEW-YORK

PaulaPaula Radcliffe5

PAULA RADCLIFFE2Paula Radcliffe4       

Paula Radcliffe3PAULA RADCLIFFE 

Uitslag vrouwen:

01.Paula Radcliffe (GBr) in 2u23'56"
02.Ljoedmila Petrova (Rus) 2u25'43"
03.Kara Goucher (VS) 2u25'53"
04.Rita Jeptoo (Ken) 2u27'49"
05.Catherine Ndereba (Ken) 2u29'14"

Paula Radcliffe wil meedoen in London 2012 ,op de Olympische Spelen.

 

 

 

Wereldrecordhoudster Paula Radcliffe wil graag nog meedoen aan de Olympische Spelen in 2012. De topatlete is dan 38 jaar, maar haar leeftijd houdt haar niet tegen. ‘Toen ik het nieuws hoorde, lag ik op de massagetafel. Ik sprong meteen op nadat ik hoorde dat London de Olympische Spelen kreeg,’ vertelde ze the Guardian. ‘Nu probeer ik te bedenken hoe ik bezig kan blijven tot 2012.’

De atlete uit Bedford ziet London als een kans om de prestaties van Emile Zatopek te evenaren. Zatopek was de grote held van de Olympische Spelen in 1952 in Helsinki. Het loopwonder uit Tsjechoslowakije won daar de 5 Km, de 10 km en de marathon,driemaal goud dus. Paula Radcliffe wil in eigen land hetzelfde te proberen presteren.

164

 

165

01-11-08

1November 2008

collage10

Vandaag 1 November,vanochtend was het al grijs,miezige regen en een dag waar we onze vele overledenen herdenken. Gisteren 31 Oktober was het hier een triestige dag in mijn dorp, een jongen van 19 jaar werd begraven, en jongere in de fleur van zijn leven doet er een bruusk einde aan, waarom vraagt men zich af,het bus ongeluk in Egypte en de dodelijke afloop van de landgenoten , het kan vlug voorbij zijn, het leven hangt aan een zijden draadje, ruzie en al die vele andere dingen,maak het weer goed,het is voor niets nodig,alles gaat vlug voorbij,alles is relatief, geniet van elke nieuwe dag,het leven is mooi.Deze week terug beginnen met wat te lopen,twee weken moest ik stil blijven na mijn ingreep en weg halen van een gezwel aan mijn rug. Vanavond heb ik 22 kilometer gelopen,aan ongeveer een goede 12 km per uur,had de indruk dat het moeizaam ging,maar het zij zo,heb er geen probleem meer mee, de ene dag gaat het heel goed en de andere dag is het tanden bijten om het vol te houden, maar ik geniet van het moment.Ik zit nog met wat plannen in mijn hoofd, uitdagingen wat ik nog ooit zou willen doen,misschien door omstandigheden en plotse veranderingen in een leven, dat er niet meer van komt, we zien wel.........................Maar zonder onvoorziene omstandigheden loop ik een halve marathon op 11 November in Ploegsteert-Le Bizet.

Ludo

    http://video.google.nl/videoplay?docid=-4183442227800656659&ei=_b0MSaOhFoLm2QLxm4WbCg&q=johnny+cash

 

      http://video.google.nl/videoplay?docid=4976237422904458954&ei=cMIMSd3IMI-G2QL2irTxCw&q=johnny+cash